Spotkanie z Dyrektorem Administracyjnym i Pełnomocnikiem Zarządu NTS Niemieckiego Towarzystwa Szkolnego w Warszawie

By | 2018-08-23T22:43:53+00:00 Grudzień 11th, 2013|Edukacja|0 komentarzy

W dniu 2 grudnia 2013 r. część Kapituły SMMW (Katarzyna Radzikowska, Stanisław Orzeł, Michał Kłosiński i Tomasz Kuszłejko) spotkała się z Panem Leszkiem Skibilskim – Dyrektorem Administracyjnym i Pełnomocnikiem Zarządu NTS Niemieckiego Towarzystwa Szkolnego w Warszawie.
Jak wiecie w Miasteczku Wilanów trwa budowa nowej Polsko-Niemieckiej Szkoły Spotkań i Dialogu im. Willy`ego Brandta. Budowa zakończy się w przyszłym roku.
W trakcie spotkania omówiliśmy kwestie przyszłych relacji z mieszkańcami, problemów komunikacyjnych oraz możliwości „otwarcia” nowej placówki na potrzeby mieszkańców. Pan dyrektor Leszek Skibilski zadeklarował chęć udostępnienia mieszkańcom MW (za odpłatą) części sportowej nowej szkoły po godzinach zajęć. Uznał, że możliwa będzie również forma wykorzystania na potrzeby lokalnej społeczności auli na 500 osób, którą dysponować będzie Szkoła. Będzie również możliwe zapisanie dzieci do Akademii Piłkarskiej, prowadzonej przez Szkołę (współpraca z Bundesligą).
Szkoła będzie zdolna do przyjęcie 500 uczniów. Na terenie placówki będzie posadzonych przeszło 1000 krzewów i drzew. Szkoła powstaje na obszarze ok. 2 ha.