Przetarg na nowe tramwaje do Wilanowa

By | 2018-09-14T15:11:51+00:00 Wrzesień 14th, 2018|Infrastruktura|0 komentarzy

Tramwaje Warszawskie ogłosiły nowe postępowanie przetargowe na zakup nawet 213 niskopodłogowych tramwajów.

Jakie będą nowe tramwaje?

Wszystkie nowe tramwaje będą niskopodłogowe, co oznacza że będę przyjazne niepełnosprawnym i opiekunom z dziećmi w wózkach. Tramwaje będą klimatyzowane, wyposażone w monitoring, w system informacji pasażerskiej oraz w zasobnik energii. Szacunkowa wartość tego zamówienia to blisko 1,9 mld zł netto. Zakup uzyskał częściowe dofinansowanie z funduszy UE. Tramwaje mają obsługiwać między innymi nowe trasy, których zbudujemy łącznie 30 km – do Wilanowa, na Gocław i na ul. Kasprzaka. Trafią także na istniejące trasy.

Terminy

Tramwaje w ramach zamówienia podstawowego powinny być dostarczone do końca października 2022 roku, a w ramach opcji do końca października 2023 roku.
Dostawy tramwajów rozpoczną się w ciągu 22 miesięcy od podpisania umowy.

 

Więcej informacji https://tw.waw.pl/2018/09/14/nowe-tramwaje-dla-warszawy-oglosilismy-przetarg-213-nowych-tramwajow-niskopodlogowych/

Warto wspomnieć, że trasa do Wilanowa jest zapisana w obowiązującym od roku 2006 Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego– głównym dokumencie planistycznym M.St. Warszawy. Była też uwzględniona w poprzednim takim dokumencie – Ustaleniach wiążących gminy warszawskie z 2001 roku. Analiza zasadności jej realizacji, a także wybór wariantów opiera się przede wszystkim na studium wykonalności z roku 2006. Obecnie powstaje koncepcja, w ramach której zweryfikowano i zaktualizowano dane ze studium i potwierdzono wybór wariantów, a także przygotowano dokumentację do postępowania środowiskowego, celem którego jest uzyskanie decyzji środowiskowej – pierwszego z pozwoleń potrzebnych do rozpoczęcia budowy.

Więcej informacji http://tramwajdowilanowa.pl/