O nas

O nas 2018-10-02T11:52:17+00:00

Kasia Radzikowska

w SMMW od 2007, radna Wilanowa kadencji 2010-2014 oraz 2014-2018. Przewodnicząca Klubu Radnych Niezależnych w Radzie Dzielnicy Wilanów. Aktualnie Prezes Zarządu SMMW. W wyborach samorządowych 2014 uzyskała najwyższą liczbę głosów mieszkańców Wilanowa.

Współorganizatorka i pomysłodawca wielu społecznych akcji wilanowskich, w tym: Move&Plant, Porządkujmy Branickiego, Róbmy swoje, Niekochamolocha. Autorka porozumienia dzielnicowego oraz konferencji prasowej na Politechnice Warszawskiej w maju 2016 w sprawie GH Wilanów oraz nowego MPZP Przedpola Pałacu. Uczestniczka programu CKS m.st. Warszawy – Stołeczni społeczni.

W samorządzie kładzie nacisk na sprawczość i sprawność władz dzielnicowych, mimo ograniczeń kompetencyjnych w ramach m.st. Warszawy. Oczekuje od władz oraz inicjuje w ramach SMMW współpracę międzydzielnicową, z biurami miejskimi, inwestorami mieszkaniowymi na rzecz nowoczesnych rozwiązań dla mieszkańców. Nakłania do większego wykorzystywania potencjału NGO’sów oraz dialogu społecznego w zarządzaniu dzielnicą, także jako obowiązku konstytucyjnego.

W kadencji 2014-2018 Przewodnicząca Komisji Środowiska, Ekologii i Rolnictwa, do której wprowadziła sprawy i pozyskała ekspertów w zakresie zanieczyszczenia wód wilanowskich, środowiskowych uwarunkowań budowy POW (hałas, spaliny), miejskiej Strategii Zieleni wzorem Krakowa i Gdyni, rozwiązań antysmogowych dla dzielnicy i miasta, czy także poprawy jakości oraz implementacji Mapy Akustycznej Warszawy do miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.

Prywatnie mama dwójki dzieci i żona. Zawodowo specjalista PR i zarządca nieruchomości.

Tomasz Kuszłejko

Jeden z założycieli powstałego w 2007 r. Stowarzyszenia Mieszkańców Miasteczka Wilanów (od lutego 2012 r. do lipca 2013 pełnił funkcję Przedstawiciela SMMW). Od lipca 2006 r. mieszkaniec Wilanowa – ul. Sarmackiej. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2014 – 2018 radny Dzielnicy Wilanów wybrany z ramienia Stowarzyszenia. Autor wielu zwycięskich projektów w Budżecie Partycypacyjnym. Prywatnie mąż i tata Konstantego (Kostka) oraz Leopolda (Lolka). Miłośnik spacerów, grzybobrania, spływów kajakowych i dobrych filmów. Właściciel psa, którego „niespodzianki” nie spotkasz na żadnym z miasteczkowych trawników.

Tomasz Sławiński

Założyciel Wolnej Szkoły Wilanów, buntownik ideowo i zawodowo oddany pasji szukania tego co ukryte pod powierzchnią. Absolwent Instytutu Stosunków Międzynarodowych UW, eksplorator tajemnic Dolnego Śląska, niedoszły kierowca wyścigowy i zrealizowany, szczęśliwy mąż i ojciec. Prowadzi agencję marketingową na Mokotowie. Propagator uważności we wszelkich przejawach.

Staszek Orzeł

Jeden z założycieli Stowarzyszenia Mieszkańców Miasteczka Wilanów, radny Wilanowa, od 9 lat mieszka w Ostoi Wilanów, a od 2013 pełni funkcję członka zarządu tej wspólnoty. Samorząd lokalny postrzega jako gospodarza danego terenu, którego rolą jest kształtowanie przestrzeni, wyznaczanie praw i obowiązków inwestorów prywatnych, a także zapewnianie świadczenia na właściwym poziomie usług komunalnych niezależnie od tego, czy są świadczone na zlecenie dzielnicy, miasta czy kraju. Dlatego też od 2007 działa w Wilanowie na rzecz budowy niezbędnej infrastruktury publicznej – dróg oraz publicznych przedszkoli i szkół; przejęcia ulic i placów od deweloperów, uchwalania szybciej i precyzyjniej planów zagospodarowania zabezpieczających w sposób właściwy interesy mieszkańców, realizacji docelowego połączenia z Ursynowem, zachowania i powiększania terenów zielonych, rozbudowy i zwiększenia efektywności komunikacji publicznej. Uważa, że najlepiej o te sprawy zadbają sami mieszkańcy.

Tomasz Targiński

Mieszkaniec Wilanowa od prawie 15 lat. Wraz z rodziną jedni z pierwszych mieszkańców Miasteczka Wilanów. W Stowarzyszeniu od lat 7. Obecnie piastuje stanowisko skarbnika Stowarzyszenia. Zajmuje się ładem przestrzennym, w tym estetyką Miasteczka i dzielnicy, jak również infrastrukturą i sportem w Wilanowie. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, SGGW i Uniwersytetu SWPS. W czasie wolnym miłośnik wszelkiej formy aktywności na dwóch kółkach oraz Alp latem.

Kasia Kostrzewska

Mieszkanka Wilanowa od 2008 roku, zaangażowana czynnie w kształtowanie przestrzeni publicznej; uczestniczka wszystkich akcji społecznych zazieleniania, sprzątania i poprawiania wyglądy dzielnicy. Członkini Zespołu ds. Budżetu Partycypacyjnego w kolejnych jego corocznych edycjach. Propagatorka korzystania z komunikacji miejskiej i nowoczesnych form przemieszczania się (carsharing). Nie lubi chaosu i braku dyscypliny. Lubi wino, muzykę i pieczenie ciast. Zawodowo: urzędnik korpusu służby cywilnej zajmująca się pomocą społeczną. Prywatnie: żona, mama i pani dwóch kotów.

Kategorie

Tagi